Inne

Orbitreki do ćwiczeń w domu – jaki model najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Redakcja 4sport.net.pl

Jeśli chcemy pozostać w formie lub poprawić naszą kondycję, to – niezależnie od wybranych ćwiczeń – podstawową zasadą jest utrzymanie regularności wykonywanych ćwiczeń. W tym oczywiście przeszkadzać mogą zła pogoda, korki czy też niespodziewany nawał pracy. Dlatego niekiedy jedynym rozwiązaniem jest zainwestowanie w maszynę, która umożliwi nam ćwiczenia w domowym zaciszu. W poniższym artykule zaprezentujemy kilka popularnych modeli orbitreków oraz podpowiemy, który najlepiej kupić.

Orbitrek – dlaczego warto się nim zainteresować?

Orbitrek, nazywany również trenażem eliptycznym, może nam pomóc utrzymać dobrą kondycję oraz poprawić sylwetkę bez kupowania karnetu na siłownię i wychodzenia z domu. Urządzenie to łączy w sobie najlepsze cechy steppera, bieżni i roweru stacjonarnego. Pozwala na wykonywanie ruchów eliptycznych, które wprawiają w ruch dokładnie te same mięśnie, które pracują podczas biegu, marszu, jazdy na rowerze czy wspinaczki górskiej (dla zaawansowanych użytkowników przygotowano tryb „climbing”). Orbitrek to przyrząd, który docenią wszyscy miłośnicy ćwiczeń fitness.

Rodzaje orbitreków – na który się zdecydować?

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje orbitreków. Urządzenia te rozróżniamy ze względu na maksymalne obciążenie oraz rodzaj i wartość wytwarzanego oporu. Najtańszy i najmniej zaawansowany model tego urządzenia to orbitrek mechaniczny – jego działanie jest oparte na mechanizmie hamulcowym, który wytwarza opór niezbędny do ćwiczeń. Model ten jest również niestety najbardziej hałaśliwy. O wiele cichszy i bardziej wytrzymały jest orbitrek magnetyczny, w którym hamulec zastąpiono polem magnetycznym. Najbardziej zaawansowany model pod względem technologicznym to bez wątpienia orbitrek elektromagnetyczny. Jest on wyposażony w konsolę, dzięki której możemy wybrać nie tylko rodzaj treningu, ale również wartość obciążenia. Wybór programu treningowego szczególnie przyda się zaawansowanym użytkownikom, którym podstawowe możliwości orbitreka przestają wystarczać i szukają poważniejszych wyzwań.

Orbitrek – urządzenie idealne?

Podczas ćwiczeń na orbitreku, pracuje około 80% mięśni naszego ciała. Dzięki korzystaniu z tej maszyny możemy poprawić nasz wygląd – ramiona, nogi i brzuch to fragmenty ciała, na które trening orbitrekowy wpływa najlepiej. Efekty mogą być widoczne już po kilkukrotnym skorzystaniu z maszyny. Pamiętajmy jednak, że ćwiczenia muszą być wykonywane starannie i – przede wszystkim – regularnie.

Artykuł sponsorowany

 

Zobacz
Komentarze (0)