Inne

Piękna ściana w weekend

Redakcja 4sport.net.pl

Aby przeprowadzić metamorfozę wnętrza, wcale nie potrzeba dużego budżetu oraz wielu dni prac remontowych. Wystarczy, że odmienimy wygląd ścian, a pomieszczenie zyska nowy wystrój i charakter. Jakie rozwiązanie wybrać, aby wszystkie czynności związane z metamorfozą pokoju zajęły mniej niż weekend?

Jak w prosty sposób odświeżyć wnętrze?

Zmiana wyglądu ścian to najlepszy sposób na metamorfozę wnętrza, jeżeli dysponujemy niewielką ilością czasu i ograniczonym budżetem. Liczy się jednak nie tylko to, iż taka przemiana jest tania i szybka w wykonaniu, ale również przynosi zaskakujące efekty. Może bowiem całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd pomieszczenia i nadać mu nowego charakteru.

Oto najpopularniejsze sposoby na zmianę wyglądu ściany:

  • farba do pokoju – pomalowanie ścian farbą to jeden z najprostszych sposobów na metamorfozę wnętrza. Co więcej, tego typu prace remontowe nie tylko przebiegają sprawnie, ale również nie wymagają dużego doświadczenia. Z łatwością zatem przeprowadzimy je samodzielnie. Dzięki temu koszty metamorfozy są niższe. Nie ma bowiem konieczności zatrudniania profesjonalnej ekipy remontowej.

Pojawia się jednak pytanie, jaka farba sprawdzi się najlepiej? W zależności od tego, jak wygląda podłoże i jaki efekt chcemy uzyskać, do wyboru mamy kilka opcji:

  • farba akrylowa – to bardzo dobre rozwiązanie do pokoju. Charakteryzuje się bowiem dobrym kryciem. Z łatwością zatem zasłoni poprzednią powłokę. Co więcej, pozwala ścianom oddychać.

Jeżeli ściana nie jest idealnie gładka, lepiej wybrać matową farbę akrylową. Doskonale kryje ona nierówności. Jeśli jednak zależy nam na bardziej satynowym efekcie, wybierzmy farbę półmatową. Jej podstawowym atutem jest wysoka odporność na zmywanie. Podkreśla jednak niedoskonałości ścian. Sprawdzi się zatem jedynie w przypadku gładkiego podłoża.

  • farba tablicowa – to doskonałe rozwiązanie w kuchni, przedpokoju i pokoju dziecięcym. Daje bowiem możliwość zapisywania na ścianie najważniejszych informacji oraz rysowania, co dla dzieci jest nie lada frajdą. Opcja ta sprawdzi się również w nowoczesnym salonie.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest farba tablicowa w kolorze czarnym. Jeśli jednak nie przepadamy za tym kolorem, na rynku z powodzeniem znajdziemy emulsje w kilku innych odcieniach.

Zanim jednak przystąpimy do malowania, musimy pamiętać o zgromadzeniu wszystkich niezbędnych akcesoriów. Oprócz farby potrzebować będziemy również folii ochronnej, taśmy malarskiej, gruntu, pędzla oraz wałka. Istotne jest również odpowiednie przygotowanie podłoża – oczyszczenie go i zagruntowanie.

  • tapeta – to kolejne bardzo popularne rozwiązanie, które obecnie przeżywa swój renesans. Wszystko dzięki mnogości wzorów i kolorów, które pozwalają z łatwością dopasować tapetę do stylu, w jakim chcemy urządzić pomieszczenie. I wcale nie musi być to wnętrze klasyczne. Obecnie produkowane tapety pasują bowiem także do pokojów odznaczających się nowoczesnym designem.
  • fototapeta – to ciekawy sposób na urozmaicenie wnętrza, zwłaszcza salonu. Do wyboru mamy wiele opcji, w tym sielskie krajobrazy, panoramy miast, trójwymiarowe figury geometryczne czy też postaci z filmów bądź kreskówek. Z łatwością zatem dopasujemy fototapetę do naszych upodobań.

Pomalowanie ścian bądź położenie na niej tapety lub fototapety to najlepsze sposoby na zmianę wyglądu ścian, a tym samym metamorfozę całego wnętrza, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką ilością czasu. Wszelkie prace przygotowawcze i remontowe przeprowadzimy bowiem w ciągu weekendu.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz
Komentarze (0)