Inne

Smartwatch dla aktywnych

Redakcja 4sport.net.pl

Monitorowanie i analizowanie własnej aktywności fizycznej dla wielu stało się czymś niezbędnym, bez czego niemożliwe jest osiągnięcie dobrej formy lub wcześniej założonego celu. Chcąc jednak otrzymać dane treningowe, konieczne jest użycie sprawnego urządzenia elektronicznego – coraz częściej jest nim smartwatch.

Oczywiście na rynku znajdują się również inne sprzęty, które bardzo dobrze wypełniają wszystkie wspomniane zadania. Wspomnieć można chociażby o specjalnych opaskach fitness, które z jednej strony są bardzo lekkie, przez co nie przeszkadzają nam podczas treningu, a z drugiej gwarantują dostęp do wielu ciekawych informacji niemal natychmiast.

Na rynku dostępny jest także elektroniczny trener, który albo przyjmuje postać opaski albo nieco bardziej rozbudowanego narzędzia wyglądem przypominającego zegarek. Wśród tego typu urządzeń wymieniany jest także smartwatch, którego największą przewagą jest obsługa wielu innych funkcji, dzięki którym trening, wypoczynek i praca stają się dużo wygodniejsze.

Cenne źródło informacji

Na początek zajmijmy się jednak funkcjami, które związane są z monitorowaniem aktywności fizycznej. Niemal każdy inteligentny zegarek posiada zestaw opcji przydatnych zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów regularnego ruchu. Spośród nich wymienić należy:

krokomierz,

licznik przebytych kilometrów,

monitor pracy serca,

licznik spalonych kalorii,

przedstawienie pokonanej trasy,

mierzenie czasu treningu.

Wiele zegarków pozwala również przeanalizować jakość snów. Wszystkie te funkcje wystarczą, aby w odpowiedni sposób monitorować kondycję organizmu, a także jego zachowanie przed, w trakcie i bezpośrednio po aktywności fizycznej. Dzięki temu wszystkiemu jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób zaplanować program treningowy, który pozwoli osiągnąć wyznaczone cele.

Co więcej, smartwatch przedstawia zebrane dane nie tylko na dołączonym ekraniku. W sprawny sposób możemy przenieść je bowiem na ekran monitora lub skorzystać z możliwości, jakie daje nam smartfon. Wszystkie statystyki mamy na wyciągnięcie ręki.

Coś więcej niż trener

Największą przewagą inteligentnych zegarków nad wspomnianymi wcześniej urządzeniami jest jednak niezwykle szeroki zestaw funkcji, które nie mają wiele wspólnego z monitorowaniem aktywności fizycznej.

Smartwatch pozwala nam bowiem również na odbieranie wiadomości tekstowych i połączeń telefonicznych, korzystanie z wbudowanego terminarza czy chociażby planowanie tras przy pomocy nawigacji GPS. Niektóre modele inteligentnych zegarków posiadają również wbudowane aparaty, a także łączność Bluetooth i WiFi. Wszystko to sprawia, że stają się one rozbudowanymi urządzeniami elektronicznymi, które zdecydowanie ułatwiają nam codzienne aktywności.

Jednak największe możliwości uzyskamy wówczas, gdy połączymy smartwatch ze smartfonem. Stanie się on wtedy niejako przedłużeniem telefonu – na jego ekranie wyświetlane będą wszelkie powiadomienia pochodzące chociażby ze skrzynki e-mailowej lub serwisów społecznościowych, wspomniane wcześniej SMS-y czy połączenia telefoniczne.

Smartfon i smartwatch mogą współpracować również na poziomie obsługi niektórych aplikacji. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby z poziomu zegarka zmieniać piosenki w odtwarzaczu muzycznym czy korzystać z rozmaitych serwisów internetowych.

Tego typu funkcje posiadają również zegarki dla sportowców. Co ważne, na rynku znaleźć można modele przystosowane do konkretnych aktywności. Zakupić możemy więc smartwatch dla pływaków (jego obudowa jest wodoodporna), miłośników rowerów górskich czy prawdziwych wyczynowców. Łącząc tego typu urządzenia ze smartfonami, otrzymujemy miniaturowe centrum danych dotyczących naszej aktywności, a także przydatne narzędzie, dzięki któremu zaplanujemy swój dzień i pozostaniemy aktywni w świecie serwisów społecznościowych. Ceny inteligentnych zegarków wciąż maleją, dlatego zakup modelu przyzwoitej jakości nie powinien zrujnować naszego budżetu.

Artykuł sponsorowany

Zobacz
Komentarze (0)