Finanse

Praca w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech

Redakcja 4sport.net.pl

Liczba Polek wyjeżdżających każdego roku do pracy w Niemczech jest bardzo duża. Wiele z nich pracuje jako opiekunki osób starszych. To praca, która daje bardzo wiele satysfakcji. Jednocześnie jest to praca pozwalająca godziwie zarobić.
 

Gdzie szukać ofert pracy?


Osoby, które chcą wyjechać do pracy w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych mają wiele możliwości szukania ofert pracy. Zdecydowanie najrozsądniej jest skorzystać z pośrednictwa agencji, która jest pośredniczy w znalezieniu pracy. Zdecydowana większość agencji działających obecnie w Polsce działa uczciwie. Korzystając z pomocy takiej agencji osoby poszukujące pracy w charakterze opiekunki osób starszych mogą liczyć na:
-pokrycie przez agencję kosztów wyjazdu do Niemiec i powrotu do Polski.
-ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Oznacza to, że opieka Niemcy to praca wliczająca się do stażu emerytalnego.
Dodatkowo agencja zapewnia opiekunkom polisę OC, NNW oraz ubezpieczenie medyczne. Pracując jako opiekunka można też korzystać z opieki medycznej w Niemczech na takich samych zasadach jak obywatele tego kraju. Także podczas pobytu w Polsce możliwe jest korzystanie z usług świadczonych przez placówki służby zdrowia. Warto pamiętać, że rzetelne agencje pośredniczące w znalezieniu pracy w Niemczech w charakterze opiekunki nie pobierają żadnych opłat. Duże agencje dają przyszłym opiekunkom możliwość wyboru miejsca pracy i zakresu obowiązków. Każdy może więc znaleźć ofertę, która najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom.
Zdarza się, że opiekunowie podczas pracy w Niemczech zmagają się z trudnymi sytuacjami. Znajdując pracę za pośrednictwem rzetelnie działającej agencji nie pozostaną pozostawieni w takiej sytuacji sami.

Kto może zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?


Osoby, które chcą pracować jako opiekunki osób starszych w Niemczech powinny wykazać się przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego. Niektóre z dużych agencji oferują darmowe lekcje tego języka dla opiekunek. Szansę na pracę mają też tylko osoby posiadające doświadczenie w tej pracy. Wrażliwość i empatia na potrzeby osób starszych to cechy, którymi powinny odznaczać się opiekunowie osób starszych. Praca w charakterze opiekuna osób starszych nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Równie chętnie zatrudniani są mężczyźni. Opiekunowie osób starszych w Niemczech zatrudniani są na podstawie umowy zlecenia. Praca jest więc legalna. Motywem, dla którego tak wiele osób z naszego kraju podejmuje się pracy w charakterze opiekunki/opiekuna osób starszych są oczywiście wysokie zarobki. To, ile one można zarobić opiekując się starszymi czy chorymi osobami zależy oczywiście od posiadanych przez daną osobę kwalifikacji. Na wysokość zarobków wpływa także zakres wykonywanych obowiązków. Osoby, które dobrze znają język niemiecki i posiadają doświadczenie w tej pracy mogą liczyć na zarobki w wysokości około 1600 euro. Osoby, które dopiero poznają język niemiecki również mogą pracować jako opiekunka/opiekun. W tym jednak przypadku wynagrodzenie wyniesie około 1000 euro. W okresach świątecznych i wakacyjnych zarobki są jeszcze wyższe.

Atrakcyjne warunki finansowe to powód, dla którego mnóstwo Polek podejmuje pracę u naszych zachodnich sąsiadów w charakterze opiekunki osób starszych. Zdecydowanie najłatwiej zatrudnienie znajdują osoby znające język niemiecki przynajmniej na poziomie podstawowym i posiadające doświadczenie w tej pracy. Dodatkowym atutem, który ułatwia znalezienie pracy jest posiadanie referencji i certyfikatów.

ATERIMA MED - aktualne oferty pracy dla opiekunek

Zobacz
Komentarze (0)