Inne

Pozbądź się zmian skórnych w klinice Murano

Redakcja 4sport.net.pl

Jeśli chirurgiczne usuwanie zmian skórnych kojarzy Ci się wyłącznie z bólem i fontanną krwi – cóż, najwyższy czas pokonać nieracjonalny strach i zmienić swoje podejście. Większość zmian należy likwidować nie tylko z powodów estetycznych, ale i czysto zdrowotnych. Nie każde z nich nadają się do usunięcia laserem. Dowiedz się, jakiego rodzaju problemy skórne kwalifikują się do zabiegu i zdecyduj, czy chirurgiczne usuwanie zmian w klinice Murano jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego powinno się usuwać zmiany skórne?

Brodawki, kurzajki, włókniaki, różnego rodzaju guzki w tkance podskórnej - wszystkie te zmiany i znamiona mogą powodować kompleksy związane z niedoskonałym wyglądem skóry. Wygląd to jednak nie wszystko. W zależności od pochodzenia i rodzaju zmiany mogą zostać zakwalifikowane do wycięcia. Tych wskazujących na poważniejsze zaburzenia chorobowe należy pozbyć się od razu, a i te łagodne mogą z czasem przeobrazić się w złośliwe. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola wszystkich zmian i znamion jakie mamy na swoim ciele.

Objawy, które powinny Cię zaniepokoić, to nieregularny kształt i wszelkie asymetrie, nierówne brzegi zmian i nieproporcjonalny rozkład barwnika. Ponadto kiedy zmiana boli, swędzi bądź powoduje innego rodzaju dyskomfort, najprawdopodobniej trzeba będzie ją usunąć. O ile ma postać łagodną, wystarczy zabieg przy użyciu lasera CO2, który także można wykonać w klinice Murano. Jeśli jednak charakter zmiany pozostawia jakiekolwiek wątpliwości, bezpieczniejszą metodą będzie tradycyjny zabieg chirurgiczny. Najważniejsza jest tutaj wczesna diagnostyka i efektywne leczenie pod okiem doświadczonego specjalisty. 

Wskazania i przeciwwskazania do chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej

Metoda chirurgiczna zarezerwowana jest dla zmian barwnikowych i niektórych innych, podejrzanych guzkowych zmian skórnych. Ma ona tę podstawową zaletę, że pozwala pożegnać się z niedoskonałością raz na zawsze. Oprócz tego, że chirurgiczna interwencja jest błyskawiczna i trwała oraz od razu poprawia wygląd i stan naszego zdrowia, stwarza też dalsze możliwości diagnostyczne. Lekarze mogą bowiem przebadać wyciętą tkankę i wysnuć wnioski na temat charakteru zmiany i ewentualnych procesów chorobowych zachodzących w organizmie. Dzięki temu możliwa jest wczesna diagnoza i skuteczne zapobieganie groźnym chorobom nowotworowym.

Oczywiście jak przy każdym zabiegu chirurgicznymi i tutaj pojawiają się pewne istotne przeciwwskazania. Po pierwsze, z tego rodzaju interwencji nie powinny korzystać osoby, które mają problemy z krzepliwością krwi. Po drugie – taki zabieg nie będzie najlepszym pomysłem, gdy mamy naturalną skłonność do powstawania bliznowców.

Zabieg usuwania zmian skórnych w klinice Murano

Usuwaniem znamion i zmian zajmują się wykwalifikowani specjaliści, którzy uprzednio przeprowadzają dokładny wywiad z pacjentem, ustalają wskazania i wykluczają przeciwwskazania. Zabieg rozpoczyna się od miejscowego znieczulenia, dzięki czemu pacjent nie odczuwa później bólu. Później dermatochirurg precyzyjnie i pewnie usuwa zmianę, wykorzystując do tego stosowne narzędzia, najczęściej skalpel i łyżeczkę chirurgiczną. Jeśli rozmiar zmiany tego wymaga, skóra zostaje później zszyta. Gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości w sprawie charakteru zmiany, przeprowadzane jest na niej badanie histopatologiczne. Cały zabieg trwa od jednego do trzech kwadransów. Po tygodniu należy pojawić się na wizycie kontrolnej celem zdjęcia szwów.

Więcej na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa. Tel. 22 252 82 82. 

Zobacz
Komentarze (0)