Motosporty

Rower elektryczny na długie wyprawy - czym się kierować przy wyborze?

Redakcja 4sport.net.pl

Rower elektryczny w ostatnich latach przeżywa swój renesans. Mimo, że są drogie, to wciąż mają wielu nabywców.

Pierwszy rower elektryczny był prosty. Miał silnik w piaście, baterię na bagażniku i czujnik obciążenia. Obecnie są to zaawansowane urządzenia. Silnik jest teraz w miejscu dolnego wspornika, a bateria zniknęła. Rowery FULL wyposażone w silnik również znalazły swoje miejsce. Pytanie brzmi: dla kogo to wszystko jest przeznaczone?

Rower elektryczny został zaprojektowany dla osób mniej sprawnych fizycznie. Dla tych, którzy lubią jeździć, ale nie mają czasu, rower elektryczny jest świetną alternatywą. Choć każdy chce mieć rower elektryczny, nie każdy ma na to czas lub kondycję. Czy popieram zakup roweru elektrycznego? Tak, ale wtedy nie mam siły jeździć na rowerze napędzanym pedałami.

Długie trasy w górach na rowerze elektrycznym

Rower może zabrać Cię daleko. Choć rower elektryczny może być świetną opcją, ma swoje ograniczenia. Rower elektryczny trekkingowy może przejechać na jednym ładowaniu około 70 km, w zależności od pojemności baterii. Czy to dużo? Dla mnie nie. Aby przejechać 200 km, trzeba by go naładować trzy razy. Wiadomo też, że na prądzie nie jeździmy ciągle, a wspomagania używamy, gdy jest trudniej. W płaskim terenie jest łatwo, ale w górach pokonywanie długich dystansów może być trudne. Aby się naładować, trzeba przemieszczać się od schroniska do schroniska. Drugim ograniczeniem jest waga. Rower, który waży 23-25 kg plus obciążenie sakwami jest ciężki, co również może wpłynąć na zużycie energii. Warto rozważyć ten typ roweru, jeśli przymierzamy się do jego zakupu.

Jazda na rowerze elektrycznym w górach sprawi Ci ogromną przyjemność. Rowery elektryczne trekkingowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://mocnerowery.pl/trekkingowe-rowery-elektryczne.html

Rower elektryczny trekkingowy a asfalt i drogi szutrowe

Takie środowisko sprawia, że długie dystanse na rowerze elektrycznym wyglądają zupełnie inaczej. Dystans 200 km nie jest tak zniechęcający na rowerze trekkingowym czy szutrowym, jak na rowerze górskim. Ten rower może pokonać 160 km na jednym ładowaniu baterii i umiejętnym korzystaniu z energii elektrycznej. Zależy to od ukształtowania terenu i warunków atmosferycznych. W zimie bateria wytrzyma mniej niż w lecie.

Elektryczny rower trekkingowy również ma swoje miejsce wśród elektryków. Widać, że dostępnych jest wiele rowerów elektrycznych, więc każdy może znaleźć coś, co lubi w każdej dyscyplinie.

Rower elektryczny trekkingowy

Na wyprawy - rower trekkingowy ze wspomaganiem elektrycznym

Ten rower nie ma nawet możliwości. Jednak nadal można go nazwać rowerem szutrowym lub trekkingowym. Taki rower świetnie nadaje się na dalekie wyprawy. Pamiętaj, że do pokonania długiego dystansu będziesz potrzebował energii elektrycznej. Jeśli planujesz dłuższe dni, upewnij się, że zabierzesz ze sobą kabel do ładowania.

Kiedy rozważasz zakup roweru elektrycznego, zastanów się, gdzie i jak będzie on używany. Będą to 50km na lekkim i 70km na ciężkim, gdy będziesz w górach. Jeśli Twoim celem jest przejechanie 150km lub więcej, będziesz musiał gdzieś przetransportować swój rower górski.

Łatwiej jest podróżować po drogach asfaltowych i szutrowych. Rower trekkingowy pozwoli Ci pokonać znaczne odległości.

Rower elektryczny trekkingowy - czy warto kupić taki rower?

Wszystko zależy od Twoich celów i kondycji. Osobiście preferuję skręcanie przy użyciu mięśni. Tylko moja kondycja jest ograniczeniem, a nie prąd. Kolejną kwestią jest żywotność baterii. Bateria wytrzymuje średnio około 500 pełnych ładowań. Inną sprawą jest cena akumulatora. Nie ma znaczenia, czy masz pieniądze, czy czujesz się napędzany przez kaprys. Rower elektryczny trekkingowy to najlepsza opcja dla osób, które chcą jeździć na rowerze, ale nie mogą tego robić ze względu na stan zdrowia.

Zobacz
Komentarze (0)