Inne

Longboard czy deska klasyczna?

Redakcja 4sport.net.pl

Zakup deskorolki może przysporzyć trochę problemów, ponieważ jest ich naprawdę mnóstwo. Wielość wzorów, kolorów i parametrów technicznych może przyprawić o pozytywny zawrót głowy. Którą z nich wybrać, aby cieszyć się wspaniałą jazdą na co dzień?

Deskorolki klasyczne – dla początkujących i tradycjonalistów

To typowe tradycyjne proste deski zbudowane z kilku warstw sklejki, 8 łożysk i czterech małych kółeczek. Służą do jazdy po miejskich placach i uliczkach, ale mniej sobie radzą na wymagającej, nierównej powierzchni. Dla wielu osób są jednak niezastąpione i nie zamieniliby ich na żadną inną deskę. Nie za duże, zwinne, w sam raz do spokojnej jazdy po mieście, np. na spotkanie z przyjaciółmi czy małe zakupy. Dzięki niewielkim gabarytom można łatwo je przenieść, czy przyczepić dzięki specjalnym uchwytom do plecaka. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na tego typu desce wykonać proste tricki na rampie. Deskorolki klasyczne najczęściej wybierane są przez początkujących, szczególnie dzieci, które mogą się nauczyć płynnej koordynacji ruchowej i rozwinąć zmysł równowagi.

Fishkateborad – jeśli szukasz jeszcze mniejszej i prostszej deski, ta powinna spełnić twoje oczekiwania w stu procentach. Wyglądem przypomina rybę, ma krótki blat i przeznaczona jest typowo do jazdy po mieście. Dlaczego jest taka zwinna? Zawdzięcza to specjalnie wyprofilowanemu, krótkiemu blatowi, miękkich, szerszych kółeczkach i miękkich trackach. W ostatnich czasach mamy do czynienia z wielkim renesansem deskorolek z lat 70 tych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Taki jest właśnie fishkateboard. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda i troszkę więcej dowiedzieć się o tej desce, zajrzyj na tę stronę https://deskshop.pl/sprzet-na-lad/longboard. Znajdziesz tu mnóstwo kolorowych zdjęć, także innych typów desek, dlatego bez problemu dokonasz słusznego wyboru.

Longboardy – do szybkiej i ekstremalnej jazdy!

Jazda na takiej desce to już nie przelewki. Maksymalna dawka adrenaliny i moc dobrej zabawy – tego na pewno możesz się po niej spodziewać. Jeśli marzy ci się szalona, szybka jazda po różnego typu nawierzchniach, także z górki, wybór takiej deski będzie najlepszym rozwiązaniem. Budowa longboardu jest również niespecyficzna – długi blat, wielowarstwowa sklejka wykonana z klonu kanadyjskiego, owocuje dużą sprężystością i wytrzymałością. Na takiej desce na pewno się nie poślizgniesz, ponieważ ma zamontowany antypoślizgowy grip, co jest szczególnie ważne przy zjazdach z pochyłości. Slalomy, zjazdy dowhillowe, pokonywanie ulicznych przeszkód i ślizgi (najlepiej na twardszych kółkach) – tego typu atrakcje mogą stać się twoim udziałem po  zakupie tego typu deski.

Wybierz więc taką deskę, która będzie odpowiadać twoim planom, co do jazdy, oraz umiejętnościom. Można zawsze zainwestować w dwa rodzaje deskorolek, aby po kilku jazdach wybrać dla siebie tę najodpowiedniejszą.

Zobacz
Komentarze (0)