Zdrowie

Co zakwasza nasz organizm i jak sobie z tym radzić?

Redakcja 4sport.net.pl

Zakwaszenie organizmu to temat, który jest modny już od jakiegoś czasu. Bóle głowy, zmęczenie  i pogorszenie stanu skóry, to rzeczy dobrze Ci znane? W takim razie powinieneś zapoznać się z tym zagadnieniem i dowiedzieć się, co wpływa na zakwaszenie organizmu. 

Przede wszystkim, zanim odpowiemy sobie na pytanie, co zakwasza nasz organizm, powinniśmy dowiedzieć się, jak do tego dochodzi i właściwie czym jest to zjawisko, o którym ostatnio jest coraz głośniej. 

Czym jest zakwaszenie organizmu? 

Zakwaszenie organizmu łączy się z zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej. Nasz organizm prawidłowo funkcjonuje, kiedy ma odpowiedni poziom pH, czyli wynosi 7,35-7,45. Aby utrzymać taki poziom zostaje zaangażowanych wiele układów ciała np. pokarmowy, krążeniowy i hormonalny. Dlatego też to, co spożywamy i jakich warunkach żyjemy, może mieć wpływ na równowagę kwasowo-zasadową. Nadmiar kwasów w tkance łącznej może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych objawów, jak np. bóle głowy czy ciągła senność. Aby w odpowiedni sposób regulować kwasowość tkanek, należy naszemu organizmowi dostarczać potrzebnych minerałów. W ten sposób można zadbać o odpowiednią równowagę i  wyeliminować nadmiar kwasów w organizmie. 

Co zakwasza organizm? 

Wiemy już jakie są objawy zakwaszenia organizmu, ale pozostaje pytanie: co zakwasza nasz organizm? Przede wszystkim wskazuje się tutaj na produkty takie jak: 

produkty zbożowe,

słodycze i napoje gazowane,

tłuszcze,

czarna herbata, kawa, alkohol.

Warto wspomnieć, że również papierosy mają silny wpływ na równowagę kwasowo-zasadową. 

Jednak to, co zakwasza organizm, to nie tylko produkty, które spożywamy i używki, ale również: 

stopień zanieczyszczenia środowiska,

tryb życia,

nawyki żywieniowe,

kondycja poszczególnych narządów,

stres. 

Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, jak działa nasz organizm. Pamiętać należy, że zakwaszenie organizmu może prowadzić do poważnych chorób, dlatego nie należy bagatelizować objawów. 

jak leczyć zakwaszenie

Jak radzić sobie z zakwaszeniem organizmu - Prodeacid

Przede wszystkim, aby poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu, należy zmienić dietę. Powinna być ona bogata w takie produkty jak: 

cytryna, 

kasze: jaglana i gryczana,

świeże warzywa,

owoce. 

Również do diety należy włączyć duże ilości zielonej herbaty, a americano zamienić na kawę zbożową. Warto również zmienić tryb swojego życia. Zwiększyć aktywność fizyczną, popracować nad radzeniem sobie ze stresem, a także zaopatrzyć się w suplementy diety, które  utrzymują prawidłową równowagę kwasowo-zasadową.

Obecnie ludzie żyją w ciągłym biegu i stresie, co ma niestety wpływ na nasze samopoczucie i wygląd. Nie mamy czasu, aby zjeść pełnowartościowy posiłek, często sięgamy po tzw. junk food, które zakwasza nasz organizm. Może dobrze byłoby na chwilę zwolnić i zatroszczyć się o swoje wnętrze? Przywrócenie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej nie tylko wpłynie na nasze zdrowie, ale też samopoczucie. 

Więcej...

Zobacz
Komentarze (0)