Inne

Dieta pudełkowa – jak się do niej przekonać?

Redakcja 4sport.net.pl

Ciało już dawno powiedziało, że ma dość i pokazuje to na wzrastającej wartości masy. Głowa jednak na myśl o diecie reaguje bardzo negatywnie. Już samo słowo dieta kojarzy się z wyrzeczeniami, a przecież już tyle razy próbowaliśmy i kompletnie nic z tego nie wychodziło. Na horyzoncie pojawia się jednak dieta pudełkowa. Zupełnie inna forma odchudzania, choć nie tylko na takie efekty można liczyć. Jak się przekonać do diety „w pudełku”?

Zdrowo nie oznacza niesmacznie

Zdrowe jedzenie może być smaczne. Bardzo wiele zależy od tego, w jaki sposób przyrządzamy nasze dnia, jak je doprawiamy, ale i w jaki sposób podajemy. Przecież nawet najsmaczniejsza potrawa świata pozostanie na talerzu nietknięta, jeśli wizualnie będzie apetyt odbierać zamiast zachęcać do jedzenia.

Jeszcze jeden ważny aspekt, który ma znaczenie podczas codziennego spożywania posiłków, a w szczególności tych dietetycznych, to atmosfera i okoliczności, w jakich zasiadamy do stołu. Jeśli musimy jeść szybko, wrzucamy w siebie zbyt duże porcje, a do tego w ogóle nie rejestrujemy, jaki posiłek pojawił się na talerzu, możemy liczyć, co najwyżej na mizerne efekty.

Dieta pudełkowa pozwala rozwiązać praktycznie wszystkie powyższe problemy. Przede wszystkim nie musimy samodzielnie gotować, oszczędzamy czas, więc i spożywanie posiłków odbywa się powoli, bez zbędnego pośpiechu. Do tego za układanie i realne gotowanie biorą się profesjonaliści – dietetycy i kucharze, jak chociażby w przypadku jadłospisu, jakim jest dieta pudełkowa w EatZone.pl. Co to oznacza? Gwarancję dań doprawionych, kolorowych, pachnących i apetycznie wyglądających. Posiłki dietetyczne, a jednak udowadniające, że dieta nie musi się źle kojarzyć.

Motywacja wewnętrzna

Regularność jedzenia, umiejętność  trzymania się postanowień i do tego motywacja, by osiągnąć upragniony cel. Do diety musimy być przygotowani psychicznie i zmotywowani. Jeśli podejdziemy do zdrowego jadłospisu z myślą, że i tak nie osiągniemy żadnych efektów, i że jedzenie zdrowe, wartościowe, dostarczające odpowiedniej ilości kalorii, na pewno będzie niesmaczne, faktycznie nic nie uzyskamy. Co gorsza, szybko wrócimy do starych nawyków, a masa ciała zacznie wzrastać dwukrotnie.

Poszukajmy motywacji wewnętrznej i przestańmy wierzyć w mity, że na diecie chodzi się ciągle głodnym. Postawmy sobie podstawowe pytanie – czy nie jesteśmy w stanie wytrzymać 3-4h bez odczuwania wilczego głodu? Dieta pudełkowa chociażby, zakłada regularność jedzenia, właśnie co 3-4h. Posiłki dostarczają energii, by bez problemu wytrwać do kolejnej pory jedzenia, nawet wykonując pracę fizyczną. Nie mamy prawa być głodnymi! Możemy równie dobrze podpierać się przykładami osób, które dziś cieszą się upragnioną sylwetką, a zaczynały z tego samego pułapu, co i my. Najczęściej wśród bliskich i znajomych znajdujemy przynajmniej jedną taką osobę.

Jeśli uwierzymy w siebie, w swoje możliwości, naprawdę zechcemy osiągnąć cel, a zdrowe żywienie przestaniemy traktować niczym definicję, której trzeba się nauczyć na pamięć, na koniec zaś wybierzemy dietę pudełkową, wrócimy na właściwe tory!

Zobacz
Komentarze (0)