Zdrowie

Czas na rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną!

Redakcja 4sport.net.pl

Bez jakichkolwiek wątpliwości możemy powiedzieć, że początki nowej działalności nie należą do najprostszych. Znalezienie odpowiedniej motywacji oraz postawienie sobie jasnego i realnego celu, a następnie wprowadzenie wszystkiego w życie tylko w teorii brzmi tak pięknie. W rzeczywistości musimy zmagać się z wieloma przeciwnościami, które skutecznie zniechęcają nas do podjęcia działania. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w przypadku aktywności fizycznej, którą każdy z nas powinien regularnie wykonywać. Niezależnie od tego, czy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, mieć lepsze samopoczucie czy popracować nad kondycją, to właśnie systematyczne treningi mogą zagwarantować nam długotrwałe i satysfakcjonujące efekty. Z pewnością nieraz zdarzało Ci się przekładać swój pierwszy trening na kolejny i kolejny dzień. Niestety odwlekając to w nieskończoność, nie mamy co liczyć na to, że motywacja w końcu sama do nas przyjdzie. Z tego powodu, warto poznać kilka praktycznych zasad jak skutecznie wprowadzić systematyczną aktywność fizyczną do swojego życia, by później móc cieszyć się spektakularnymi efektami ciężkiej pracy.

Zrób plan

W wielu dziedzinach ludzkiego życia podstawą działania jest odpowiednie planowanie. Z tego powodu, warto wykorzystać to również w przypadku aktywności fizycznej. To rewelacyjny sposób zarówno na lepszą organizację w czasie, jak i motywację. Postaraj się rozpisać w kalendarzu treningi na konkretne dni tygodnia. Dodatkowo możesz określić również godzinę, która pomoże Ci trzymać się harmonogramu. Co więcej, wiedząc zawczasu co danego dnia masz do wykonania, nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie filmiku z ćwiczeniami czy zastanawianie się jaką partią ciała się dziś zająć. Najlepiej, aby taki plan obejmował cały nadchodzący tydzień, dlatego możesz opracowywać go na przykład w weekendy. Pamiętaj o tym, że warto różnicować swoje treningi i nie wykonywać w kółko tego samego. Dzięki temu, efekty będą o wiele lepsze. Po każdym takim dniu, możesz skreślać datę w kalendarzu, co da Ci dużą dawkę motywacji, gdy będziesz obserwował ile udało Ci się już osiągnąć.

Określ swoje możliwości

Rozpoczynając przygodę z regularną aktywnością fizyczną często mamy tendencję do przeszacowywania swoich możliwości. Jeśli już na samym początku zaplanowałeś sobie bieg na 10 kilometrów, może okazać się, że nie będziesz w stanie tej trasy pokonać. Po pierwsze, doprowadzi to do Twojej frustracji, że nie dałeś rady, a po drugie, może mieć niepożądane konsekwencje dla Twojego zdrowia. Finalnie może przejawić się to tym, że szybko poddasz się w realizowaniu wyznaczonego celu. Z tego powodu tak ważne jest mierzenie swoich sił na zamiary. Dopasowanie intensywności treningów do kondycji i poziomu zaawansowania to kluczowa kwestia zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Kiedy zauważysz już pierwsze efekty, możesz stopniowo zwiększać długość i dynamiczność. Jeśli nie do końca wiesz jak się za to wszystko zabrać warto przyjrzeć się bliżej temu czym są obozy fitness.

Obozy fitness to świetny początek

Wczasy odchudzające to jeden z najlepszych sposobów na to, aby z przytupem rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Podczas całego wyjazdu trenujesz pod okiem profesjonalnych trenerów, więc masz gwarancję bezpieczeństwa, a także osiągnięcia oczekiwanych efektów. Intensywność jest dopasowana do Twoich możliwości, więc nie musisz martwić się o to czy podołasz. Co więcej, na obozie jest także dietetyk, który zadba o to, abyś zdrowo się odżywiał i każdego dnia miał siłę na liczne aktywności. Na wyjeździe poznasz inne osoby, których poziom zaawansowania może być różny, jednak to co pewne to, że mogą one stać się dla Ciebie dodatkowym motywatorem.

Zobacz
Komentarze (0)