Inne

Opieka seniora w Niemczech. Czy opiekunka na zleceniu jest bezpieczna?

Redakcja 4sport.net.pl

​Praca w Niemczech to rozwiązanie, które zapewnia stabilność finansową i spokój. Jednym z popularnych zawodów stała się praca opiekunek osób starszych. Jest to bardzo satysfakcjonujące i dobrze płatne zajęcie. Na jego popularność wpływa także niewątpliwe przyszłościowa branża. Jednak przed pierwszym wyjazdem nie jest łatwo zdecydować się na ofertę. Za granicą, z dala od bliskich, każda z opiekunek chce otrzymać gwarancję pomocy i pewność. W jaki zapewnić sobie bezpieczeństwo na zleceniu?

Uczciwe oferty pracy w opiece seniora

Na uczciwą ofertę pracy najtrudniej jest natrafić wyjeżdżając samodzielnie. Praca bez agencji opiekuńczej najczęściej wiąże się z brakiem umowy oraz ubezpieczenia. Wyjeżdżając "na czarno" opiekunki osób starszych narażają się również na wiele kar. W tym wysokie kary pieniężne za nielegalne zatrudnienie. Nie otrzymują też żadnej pomocy będąc już na miejscu zlecenia. Niestety nie ma gwarancji, że umówione z rodziną warunki okażą się prawdą.

Zdecydowana większość opiekunek seniora w Niemczech decyduje się na wyjazdy z agencją opiekuńczą. Dzięki temu zapewniają sobie przede wszystkim umowę i pomoc w organizacji. Na rynku powstaje jednak coraz więcej takich firm, a nie wszystkie z nich są uczciwe. Szukając zlecenia bierz pod uwagę wyłącznie agencje, które zdobyły zaufanie innych opiekunów. Przykładem takiej agencji jest Veritas Opieka - jeden z liderów w branży opiekuńczej.

Dobre warunki pracy w opiece

Agencja pomaga kompleksowo zorganizować wyjazd do Niemiec. Opiekunka nie musi martwić się o umowę, ubezpieczenie, pozwolenia czy inne formalności. Dodatkowo zyskuje naprawdę atrakcyjną finansowo ofertę. Stawki bazowe w firmie Veritas Opieka oscylują wokół 1800€ netto miesięcznie. Istnieje również możliwość zwiększenia swoich zarobków poprzez system premii. Na zleceniu opiekunka nie ponosi również opłat za zamieszkanie i wyżywienie. Daje to możliwość zaoszczędzenia na kosztach utrzymania. Po stronie agencji leży również obustronny przejazd. Zadaniem opiekuna seniora jest tylko spakować się i dotrzeć o czasie na umówionego, bezpłatnego busa. W Veritas Opieka otrzymujesz pomoc doświadczonego koordynatora, a także w razie nagłych wypadków - całodobową infolinię. Szukasz zlecenia jako opiekun osób starszych w Niemczech? Sprawdź na stronie: praca opiekunka Niemcy od zaraz.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)