Zdrowie

Rowery powietrzne, ciekawa alternatywa dla amatorów sportów oraz profesjonalistów

Redakcja 4sport.net.pl

Rower powietrzny to funkcjonalny sprzęt, który coraz częściej spotkać można w klubach fitness, na siłowniach oraz w prywatnych domach. Nowoczesny Air Bike został zaprojektowany z myślą, o wszystkich tych, którzy chcieliby przy użyciu jednej maszyny ćwiczyć zarówno dolne, jak i górne partie ciała. Prosta konstrukcja i estetyczny wygląd sprawiają, że rower powietrzy świetnie sprawdzi się na co dzień, stanowiąc alternatywę dla wielu innych sprzętów. 

Konstrukcja i trening przy użyciu rowera powietrznego 

Nowoczesny Air Bike łączy w sobie funkcje rowera stacjonarnego, orbitreka oraz wioślarza. Prosta konstrukcja oparta na dwóch kołach o sporych rozmiarach, składa się z siodełka, pedałów, wydajnego cyrkulatora powietrza oraz uchwytów, na których kładziemy swoje ręce. Poszczególne rowery powietrzne charakteryzują się odpowiednimi parametrami, które z łatwością możemy dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Ćwicząc na tego typu urządzeniu, musimy pokonywać odpowiedni opór powietrza, a jest on tym większy, im większa szybkość pedałowania. Rodzaj oporu zależy także od funkcji wentylatora, dlatego jeżeli zależy ci na bardzo wydajnym treningu, postaw na modele ze sporych rozmiarów elementami wentylacyjnymi. Rower powietrzy umożliwia kontrolowanie postępów oraz spalanych kalorii za pomocą interaktywnego komputera, wbudowanego w urządzenie. Postaw na jakościowy trening wybranych partii mięśni, który poprawia wydolność oraz wytrzymałość całego organizmu.  

Funkcje rowerów powietrznych 

Podstawową zaletą tego typu sprzętów jest szeroka gama funkcji, jaka je charakteryzuje. Rower powietrzny świetnie nada się w przypadku rozgrzewki, treningu cardio czy pełnowymiarowego treningu interwałowego, przyczyniając się do modelowania wymorzonej sylwetki i zwiększenia odporności na zmęczenie. Kompleksowe urządzenia wymaga od nas koordynacji ruchów nóg oraz rąk, ćwicząc zarówno górne, jak i dolne partie ciała, jednocześnie lub osobno. Poziom odbywanych ćwiczeń możesz swobodnie regulować, dobierając intensywność treningu zgodną z twoją kondycją. Urządzenie pozwala na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwo, w związku z czym, jest również polecane w trakcie długich procesów rehabilitacji. 

Uniwersalność i wydajność 

Decydując się na zakup profesjonalnego sprzętu, zyskujesz możliwość treningu, który pozwoli przygotować twoje ciało pod kątem kolejnych wyzwań. Tego typu sprzęt będzie dobrą alternatywą dla klasycznej jazdy na rowerze, w momencie gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja wychodzeniu z domu. W trakcie ruchu przyśpieszonego w ciągu 20 sekund jesteś w stanie spalić aż 17 kalorii, dzięki czemu sprzęt świetnie sprawi się w przypadku osób, którym zależy na zgubieniu dodatkowej ilości zbędnych kilogramów. 

 Postaw na trening interwałowy lub wytrzymałościowy, który odpowiednia wzmocni twoje ciało, bez dodatkowego obciążania kolan czy stawów. Rowery powietrzne świetnie sprawdzą się w przypadku wszystkich tych, których nudzą tradycyjne sprzęty.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)