Siatkówka

Kto wygra PlusLigę? Kto jest faworytem do wygranej?

Redakcja 4sport.net.pl

Już 20 października rusza kolejny siatkarski sezon, co oznacza, że po raz kolejny szesnaście drużyn powalczy o mistrzostwo Polski. Dla zawodników, kibiców, ale także tych, których interesuje po prostu obstawianie siatkówki, to z pewnością ważny moment. Przyglądamy się składom, które niebawem będzie można zobaczyć na ligowych parkietach. Które mecze Plus Ligi będą najciekawsze? Czy Jastrzębski Węgiel znowu zatriumfuje? A może znajdzie się godny przeciwnik "pomarańczowych"?

1. Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle - ze srebra po złoto?

2. Projekt Warszawa i Asseco Resovia w natarciu

3. Jastrzębski Węgiel

Oczywiście, kolejka chętnych do tytułu Mistrza Polski jest zdecydowanie dłuższa. Na liście zainteresowanych pozostaje choćby Aluron CMC Warta Zawiercie czy Trefl Gdańsk. Raczej triumfu nie odnotuje Skra Bełchatów, która będzie odbudowywać się po mijających latach chudych czy Indykpol AZS Olsztyn, który w minionym sezonie znalazł się w środku stawki. Jeśli jednak interesuje cię w STS obstawianie siatkówki, warto śledzić kursy na bieżąco, bo sytuacja może zmienić się błyskawicznie.

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle - ze srebra po złoto?

W minionym sezonie drużyna przegrała rozgrywki o tytuł Mistrza Polski, oddając wyższość siatkarzom grającym w Jastrzębskim Węglu. Wiele osób uważało jednak, że była to kalkulacja - wciąż toczyła się przecież gra, jak się później okazał, zwycięska, o triumf w Lidze Mistrzów. Jak będzie tym razem? Czy kędzierzynianie odzyskają trofeum?

Skład Zaksy nie zmienił się znacząco, a korekty są raczej nie znaczne. Za rozegranie odpowiadać będzie reprezentant kraju Marcin Janusz, w ataku wystąpi Łukasz Kaczmarek, a za przyjęcie będą odpowiadać między innymi Bartosz Bednorz i Aleksander Śliwka.

Projekt Warszawa i Asseco Resovia w natarciu

W pierwszej ligowej kolejce zobaczymy taki właśnie zestaw par: brązowi medaliści minionego sezonu zmierzą się z jego piątą drużyną. Na ten moment wszystko sugeruje wyniki na korzyść rzeszowian. Ich skład nie zmienił się zanadto, a na liście zawodników nadal zobaczymy nazwiska takie jak Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Torey DeFalco, Stephen Boyer. Klub z Warszawy tanio jednak skóry nie sprzeda, a przebudowany skład daje sporą szansę na działanie.

Jastrzębski Węgiel

Oczywiście, w rozważaniach nie można pominąć aktualnego Mistrza. Terminarz 2023 / 2024 w pierwszej kolejce postawi przeciw mistrzom zespół, który wypadł całkiem nieźle w ostatnim sezonie. Będzie to Stal Nysa - zdobywca 7. miejsca. Nie ma tu imponującego składu i wielkich nazwisk, ale za to wielka wola walki. Mimo to jastrzębianie wydają się być faworytem tej kolejki, a być może również całej ligi.

Artykuł sponsorowany

Zobacz
Komentarze (0)