Piłka nożna

GOTOWY NA SZYBKĄ AKCJĘ

Redakcja 4sport.net.pl

Niesprzyjające warunki pogodowe to nieodłączny element gry w piłkę nożną. Deszcz, chłód czy wiatr to nieuniknieni rywale, którym piłkarze muszą stawić czoła zarówno podczas meczów, jak i na treningu. Nowa odzież Nike Football została zaprojektowana, aby pomóc im przetrwać najtrudniejsze warunki, nie spowalniając gry.

Bluza Nike Shield Strike Drill Top została wykonana w technologii Nike Shield i jest o 40% lżejsza od poprzedniej wersji. Aby stawić czoła deszczowej aurze i uniknąć nasiąkania bluzy wodą, wyposażono ją w technologię Nike Hypershield na ramionach i w górnej części rękawów. W większości przypadków zwiększenie wodoodporności odzieży wiąże się z ograniczeniem jej przewiewności, a ewentualne elementy wentylacyjne, które gwarantują swobodę przepływu powietrza, ułatwiają przedostawanie się wody do wewnątrz. Zespół projektowy Nike rozwiązał ten problem poprzez punktowe zastosowanie technologii Nike Hypershield w odpowiednich miejscach wraz z dodatkową trwałą i wodoodporną powłoką DWR. Pozwala to chronić przed dostępem wody
i jednocześnie odprowadzać wilgoć. Dłuższy, 25-centymetrowy zamek oraz siateczka pod pachami podnoszą poziom oddychalności i zapobiegają przegrzaniu. Wnętrze bluzy wyposażono również w specjalną siateczkę, która sprawia, że odzież nie przywiera do ciała piłkarza.

Bluzę Nike Shield Drill Top wykonano z materiału, który gwarantuje elastyczność, dzięki czemu piłkarz może cieszyć się pełną swobodą ruchów. Przewidziano również raglanowe rękawy z wygodnymi otworami na kciuki, jakie wcześniej stosowano w kolekcjach Nike Gyakusou .

Nowe spodnie Nike Strike Pant wykonane w technologii Flex Technology są o 11% lżejsze, o 50% bardziej przewiewne i o 80% bardziej elastyczne od poprzedniej wersji. Spodnie zostały również wykończone powłoką DWR. Projekt przykuwa uwagę kolorem, który zmienia się jak u kameleona przy każdym ruchu.

Komfortowa odzież sportowa

Jednowarstwowy materiał, z którego wykonano spodnie charakteryzuje się oryginalną, przyciągającą wzrok kolorystyką po wewnętrznej stronie. Na początku 2017 roku dostępne będzie pięć różnych kolorystyk. Spodnie z efektem kameleona będzie można zobaczyć również na sesjach treningowych piłkarzy z najważniejszych klubów.

Spodnie Nike Strike Pant wykonane w technologii Flex można w skrócie określić jako nowoczesne oblicze piłki nożnej. Badania Nike nad najważniejszymi obszarami ciała oraz ścisła współpraca ze sportowcami sprawiły, że uzyskano szczegółowe informacje o poziomie dopasowania do sylwetki. Spodnie charakteryzują się luźnym dopasowaniem na poziomie uda, dzięki któremu gracz czuje się tak, jakby grał w krótkich spodenkach. Krój zwęża się natomiast ku dołowi, dając przy kostce poczucie pewnego trzymania. Zgrzewana konstrukcja w przedniej części goleni oraz wewnętrzny pasek w tylnej części łydki zapewniają, że spodnie nie zsuwają się, jednak mankiet rozciąga się, aby ułatwić zdejmowanie spodni przez buty, gdy jest to konieczne. Spodnie wyposażono również w głębokie kieszenie z ukrytymi zamkami (które zostały namagnesowane, aby nie uderzały
o nogę podczas dynamicznych ruchów) oraz oddychający, obniżony pas.

Bluza Nike Shield Drill Top oraz spodnie Nike Flex Strike Pant są dostępne na nike.com.

Zobacz
Komentarze (0)