Siatkówka

Plany prezesa PZPS: Narodowe Centrum Siatkówki za ponad 100 mln zł

Redakcja 4sport.net.pl

Budowa Narodowego Centrum Siatkówki, dokończenie programu budowy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz złoty medal na Mistrzostwach Świata w 2014 r. odbywających się w Polsce - to zadania, które stawia przed Polskim Związkiem Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, wybrany na kolejną kadencję prezes PZPS. Jego zdaniem na realizacji tych planów skorzystają też sponsorzy, którzy coraz chętniej wspierają polską siatkówkę.

Największym marzeniem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej jest wybudowanie Narodowego Centrum Siatkówki.

- Takie centrum jest w Brazylii, funkcjonuje tam kilka hal, są miejsca odnowy biologicznej, baseny, szkoły, w których można wykładać zarówno dla uczniów, jak i dla trenerów. Jest to fantastyczna sprawa. Wydaje mi się, że polska siatkówka ma wystarczająco dużo siły, by taki obiekt zbudować. Potrzebujemy miejsca, gdzie będziemy uczyć, zarówno siatkarzy, jak i trenerów. Siatkówka staje się dyscypliną narodową i moim zdaniem Polska musi takie Centrum Siatkówki mieć - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes Mirosław Przedpełski.

Realizacja tej wizji ma kosztować około 100-150 milionów złotych i potrwać ma kilka lat. Jak zapewnia Mirosław Przedpełski prowadzone są już konkretne rozmowy i konsultacje, również z przedstawicielami świata biznesu. Jego zdaniem inwestowanie w siatkówkę, a tym samym w Narodowe Centrum Siatkówki to bardzo opłacalny interes.

 - Naszymi głównymi sponsorami są Polkomtel i Orlen. Te firmy bardzo mocno czują, że siatkówka jest w tej chwili dyscypliną sukcesu. W związku z tym dużo łatwiej jest sponsora znaleźć. Podobnie jak w piłce nożnej, chociaż
piłka nożna jest dużo popularniejszą dyscypliną, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie -
zauważa Mirosław Przedpełski.

Przyszłość polskiej siatkówki

Prezes PZPS podkreśla jednak, że sprawą kluczowa dla polskiej siatkówki jest osiąganie bardzo dobrych wyników sportowych. Bez nich trudno mówić o zainteresowaniu sponsorów.

 - Musimy zdobywać medale. Priorytetem jest, aby na każdej imprezie, a przede wszystkim na Mistrzostwach Świata w roku 2014 w Polsce zdobyć złoty medal. W roku 2014 będziemy obchodzili rocznicę 40- lecia od zdobycia medalu MŚ w 74 roku. Myślę, że to trzeba uczcić złotym medalem - mówi prezes PZPS.

Kolejnym zadaniem, przed którym stoi PZPS jest dokończenie programu budowy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który ruszył miesiąc temu.

 - W tej chwili wydajemy pieniądze głównie na to, aby dostarczyć odpowiedni sprzęt do szkół, a także na reorganizację szkół. Jest to olbrzymie logistyczne przedsięwzięcie - chodzi o organizację 130 szkół w całej Polsce, ponad 600 umów z trenerami, itp. W przeciągu miesiąca udało nam się załatwić wszystkie formalne sprawy - przetargi, kwestie dostarczenia sprzętu, czy szkolenia trenerów - mówi Mirosław Przedpełski.

Zdaniem prezesa pierwsi, najlepsi reprezentanci wychowani w takich Szkolnych Ośrodkach trafią do siatkarskiej drużyny narodowej już 2-3 lata po jej ukończeniu.

Zobacz
Komentarze (0)