Chcesz szybko powrócić do zdrowia? Zainwestuj w nowoczesną rehabilitację
Regularna aktywność fizyczna to nieodłączny element zdrowego stylu życia, ale uprawianie sportu, nawet amatorsko, wiąże się z mniejszymi lub większymi urazami. Na szczęście postęp w medycynie i fizjoterapii jest tak duży, że rehabilitacja odpowiednio dobrana do potrzeb pacjenta pozwala szybko wrócić do pełnej formy. Sprzyja temu wykorzystanie nowoczesnych urządzeń, których jest na rynku coraz więcej. Trzy najskuteczniejsze sprzęty, które staną się hitami 2016 roku, wybrał Paweł Bamber, fizjoterapeuta ENEL-SPORT i piłkarzy Legii Warszawa.
Warunkiem powrotu do pełnej sprawności jest rehabilitacja pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który podpowie najskuteczniejsze metody, dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, będzie kontrolował postępy i wspierał pacjenta w całym procesie terapii. – Dużą pomocą zarówno dla pacjenta, jak i dla nas, fizjoterapeutów, są nowoczesne urządzenia, które znacznie przyspieszają rehabilitację. Kiedyś mogłem je podziwiać jedynie zagranicą np. będąc na stażu we Włoszech w klubie piłkarskim Juventus Turyn. Dziś, na szczęście, takie sprzęty są już w Polsce. W klinice ENEL-SPORT moi podopieczni, piłkarze Legii, korzystają z urządzeń i terapii na najwyższym, światowym poziomie. Cieszę się, że wreszcie niczym nie odstajemy od zachodniej Europy – mówi Paweł Bamber, ulubiony rehabilitant piłkarzy.
Paweł Bamber wskazał 3 urządzenia rehabilitacyjne – najskuteczniejsze i najchętniej wybierane przez specjalistów, dzięki którym pacjenci, nie tylko sportowcy ale i osoby aktywne fizycznie tylko amatorsko, mogą po urazie znacznie szybciej wrócić do zdrowia.
Platforma Biodex Balance System SD służy do oceny pracy kończyn i ich dysproporcji oraz treningu stabilności i równowagi. Doskonale sprawdza się podczas rehabilitacji po urazach neurologicznych oraz kończyn dolnych. Z urządzenia z powodzeniem mogą korzystać nie tylko sportowcy, ale i osoby z zaburzeniami błędnika czy ludzie starsi. Biodex pozwala na wykonywanie ćwiczeń na różnym podłożu, dzięki czemu trening pomaga zapobiegać kontuzjom i upadkom.
Dopełnieniem badania na platformie Biodex jest FMS, czyli system oceny funkcjonalnej. Dzięki analizie jakości podstawowych wzorców ruchowych wskazuje asymetrie ruchowe, prawdopodobieństwo kontuzji i ograniczenia ciała.
Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G umożliwia trening z odciążeniem nawet o 80% masy ciała, dzięki czemu stanowi bezbolesny sposób na odzyskanie sprawności po kontuzji. Terapię można zacząć jeszcze w jej trakcie. Użyta technologia pozwala na wydłużenie kroków, zwiększenie intensywności treningów i poprawę koordynacji mięśniowo-ruchowej. Redukcja obciążenia podczas chodzenia i biegania zdecydowanie przyśpiesza powrót do zdrowia. Uzupełnieniem pracy na Alter-G jest Woodway, czyli bieżnia pozwalająca na bieganie w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych przy zminimalizowanym obciążeniu stawów.
Storz Medical Duolith wykorzystuje metodę fali uderzeniowej stanowiącej doskonały sposób leczenia przewlekłego bólu. Zaletą urządzenia są szybkie efekty. Sprzęt wysyła fale akustyczne w głąb ciała, co pobudza organizm do regeneracji. Zmniejszenie napięcia mięśni likwiduje ból i przywraca organizm do równowagi. Aby efekty pracy były jeszcze lepsze warto uzupełnić terapię o Winback Tecar, czyli połączenie prądu z terapią manualną. Tak prowadzone zabiegi skutkują drenażem tkanek, przyspieszonym gojeniem i w końcu wyeliminowaniem bólu.
Zostaw komentarz