Siatkówka

Jaką piłkę do siatkówki kupić?

Redakcja 4sport.net.pl

Gry z piłką fascynują. Zwiększenie zainteresowania nimi widzi się zawsze, jak odbywają się jakieś zawody. Siatkówka to jedna z najbardziej znanych gier tego typu. Jest bardzo popularna też z racji tego, że nasi sportowcy mają spore osiągnięcia w tej dyscyplinie. Nie każdy może być zawodowym graczem, ale każdy może zagrać dla przyjemności, poprawy kondycji i zdrowia.

Piłka - najważniejsza w siatkówce

Kto ma ochotę zaangażować się w taką aktywność sportową, powinien zwrócić uwagę na wybór piłki. To nie jest wszystko jedno, jaka piłka do siatkówki. Właściwy wybór sprawi, że początki będą łatwe i przyjemne. Wybierając odpowiednią, będzie się odczuwać większy komfort gry. Będzie też duża przyjemność z wybierania optymalnej dla siebie, bo będzie się można poczuć prawdziwym graczem. Ktoś, kto poważnie traktuje sport, zawsze starannie dobiera wszystko, co jest potrzebne. Wybierając piłkę, na co innego zwrócą uwagę osoby rozpoczynające naukę czy też grające od czasu do czasu. Co innego będzie ważne dla kogoś, kto gra często i ma już w tym pewne doświadczenie.

Piłka do siatkówki dla amatorów

Nawet jeśli mają to być początki, a granie w siatkówkę ma służyć jedynie dla zabawy i rekreacji, to ważny jest dobry wybór. Pierwsza lepsza piłka niekoniecznie będzie właściwą. Musi być ona wykonana z doskonałej jakości materiałów, więc nie może być najtańsza. Wyższa jakość to lepszy komfort gry, ale też większa wytrzymałość piłki. Nie należy wybierać modeli przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych graczy, ponieważ osobie początkującej będzie z takimi za trudno. Lekkie i niezbyt twarde, takie będą najlepsze dla rozgrywek amatorskich. Miększe modele nie mają aż takiej stabilności trajektorii lotu, ale gra się nimi bardziej komfortowo. Wybierając, jaka piłka do siatkówki, trzeba też mieć na uwadze, że są dwie odmiany tego sportu. Tak więc szukać należy albo piłki do rozgrywek halowych, albo plażowej.

Parametry piłki do siatkówki

Piłka dla zaawansowanych graczy

Przy wybieraniu modelu dla zaawansowanych graczy jakość ma jeszcze większe znaczenie. Treningi są bardziej intensywne, więc ważna jest wytrzymałość piłki. Im lepsza jakość, tym i lepsze jej parametry. Można zajrzeć na ranking piłek do siatkówki, jeśli chce się mieć najlepsze z nich. Te dla zawodowców są bardziej twarde i nie są tak lekkie, jak te dla początkujących. W profesjonalnej grze ważna są stabilność trajektorii lotu oraz szybkie i mocne odbicia. Konieczne są więc piłki do siatkówki, które temu sprostają, czyli te o bardziej profesjonalnym charakterze. Takie zapewniają lepsze wyniki. Wśród modeli dla zaawansowanych można jeszcze wyodrębnić piłki, które są oficjalnymi dla różnych rozgrywek. Te mają ustalony obwód, wagę i inne parametry.

Na początek trzeba wybrać piłkę, którą będzie się przyjemnie grało. Być może przy takiej się pozostanie. Regularnie trenując i mając odpowiednią piłkę, łatwo się będzie nauczyć grać w siatkówkę. Jeśli jednak nabierze się wprawy i zacznie grać na wyniki, to warto poszukać bardziej profesjonalnej. Czy dla gry dla przyjemności, czy i dla wyników, warto wybierać modele dobrej jakości.

Zobacz
Komentarze (0)